Bizi Sosyal Medyada Takip Edin |
BASIN BÜLTENLERİ RAPORLAR FUARLAR TR22 BÖLGESİ FOTO GALERİ İLETİŞİM

GÜNCEL

GÜNMARSİFED Başkanı Funda Seçil Dedeoğlu'nun 8 Mart Mesajı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan GÜNMARSİFED Başkanı Funda Seçil DEDEOĞLU, Kadınların eğitim, çalışma hayatı ve karar alma mercilerine eşit katılımının sağladığı bir Türkiye'nin daha uzlaşmacı, daha demokratik ve daha kalkınmış bir ülke olacağına inandığını söyleyerek; kadınları iş dünyasında daha fazla görmek istediklerini vurgularken, istihdam sorununu da kadın girişimcilerin çözeceğine inandığını söyledi.


8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan GÜNMARSİFED Başkanı Funda Seçil DEDEOĞLU, Kadınların eğitim, çalışma hayatı ve karar alma mercilerine eşit katılımının sağladığı bir Türkiye'nin daha uzlaşmacı, daha demokratik ve daha kalkınmış bir ülke olacağına inandığını söyleyerek; kadınları iş dünyasında daha fazla görmek istediklerini vurgularken, istihdam sorununu da kadın girişimcilerin çözeceğine inandığını söyledi.​ 

Kadın girişimcilerin teşvik edilmelerini her zaman desteklediklerini ifade eden Başkan Dedeoğlu, “Bir ülkedeki kadın hakları ve onlara verilen değer, o toplumun uygarlık karnesidir” diye konuştu. 

Başkan Dedeoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

Kadınların güven içinde yaşadığı, güçlendiği ve toplumu da güçlendirdiği bir iklimi hep birlikte yaratmalıyız.

Kadın ve erkeğin hak ve özgürlüklerde, fırsatlara erişimde ve temsilde eşitliği esastır. 2. yüzyılda sürdürülebilir kalkınmayı tam anlamıyla başarmış bir ülke olmak için toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamalıyız. Toplumsal cinsiyet eşitliği demokrasi ve kapsayıcı büyümenin de vazgeçilmez bir unsurudur.

Kadına şiddete karşı yasalar eksiksiz hayata geçmeli.

Kadına yönelik şiddet hem bir insan hakları ihlali hem de toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin acımasız bir yansımasıdır. Şiddete sıfır tolerans anlayışının toplumda yerleşmesi, mevcut yasalar ve hukuksal yaptırımların etkili şekilde uygulanması gerekiyor. Kadınların güven içinde yaşadığı, güçlendiği ve toplumu da güçlendirdiği bir iklimi yaratabilmeliyiz.

Dijital dönüşüm kadınlar için bir fırsattır.

Teknolojik dönüşüm odağında dünya ve ülkemiz yepyeni bir dönemin içinden geçiyor. Bu dönüşüm, toplumsal cinsiyet uçurumunu kapatabilmek için mutlaka değerlendirilmesi gereken bir fırsat sunuyor. Kadınları ve kız çocuklarını dijital becerilerle güçlendirmek, teknolojinin dönüştürdüğü geleceğin işlerinde kadınların eşit yer almasını sağlamak hedefiyle eğitim ve işgücü politika ve eylemlerini önceliklendirmek gerekiyor.


DERNEKLERİMİZ

ANASAYFA

Güncel Raporlar Derneklerimiz

GÜNMARSİFED

HakkımızdaYönetimDanışma KuruluKomisyonlarBaşkanın Mesajı

 

ÜyelerTüzükEtikMisyonumuzVizyonumuzLogo
BASIN BÜLTENLERİ RAPORLAR FUARLAR
TR22 BÖLGESİ FOTO GALERİ İLETİŞİM
Dumlupınar Mah. Kazım Özalp Cad. No:10 Balıkesir/Merkez Telefon 0 266 244 10 17 Faks 0 266 249 59 47 E-mail info@gunmarsifed.org
© 2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans