Bizi Sosyal Medyada Takip Edin |
BASIN BÜLTENLERİ RAPORLAR FUARLAR TR22 BÖLGESİ FOTO GALERİ İLETİŞİM

GÜNMARSİFEDBASİAD Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği, ÇASİAD Çanakkale Sanayicileri ve İşadamları Derneği, BANSİAD Bandırma Sanayici ve İşadamları Derneği, BİSİAD Biga Sanayici ve İşadamları Derneği, BAGİAD Balıkesir Genç İş Adamları Derneği, BANGİAD Bandırma Genç İşadamları Derneğinin katılımı ile; GÜNMARSİFED Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonunun 4 Ağustos 2014 günü kurulmuştur.

TR22 Güney Marmara Bölgesinde faaliyetlerini devam ettiren; iş dünyasının temsilcisi konumundaki Derneklerimiz, toplantılar, etkinlikler ve çalışmalar ile bir araya gelerek; bölgenin ve üyelerimiz olan özel sektör temsilcilerinin gelişimine katkı yapmak, bölgedeki katma değeri arttırmak, ticaretin değişen hızına daha kolay ayak uydurmak, AR-GE ve yeniliklerin başlangıç noktası olmak gibi ekonomik hedefler ve bir araya gelerek oluşturulacak güç ile bölge ve üyelerin çıkarların korunmasına öncülük etmek düşüncesi ile Federasyon kurmak için yoğun çaba harcadılar.

Federasyon kuruluş aşamasında Derneklerimiz her türlü bireysel hedefi bir kenara bırakarak; bölgenin çıkarlarına ve birlikte olma, beraber sinerji yaratma hedefine odaklanarak katkı sağlamışlardır. Yönetim Kurulu Başkanlığını değişimli olarak tüm üye derneklerin almasının prensip kararına bağlandığı Federasyonumuzun Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri ise;

ÇASİAD Çanakkale Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Erdal AKARSU, BANSİADBandırmaSanayici ve İşadamları Derneği Başkanı M. Çetin MİRAP, BİSİAD Biga Sanayici ve İşadamları DerneğiBaşkanı Zekai BAŞ, BAGİAD Balıkesir Genç İş Adamları Derneği Başkanı Rahmi KULA, BANGİAD Bandırma Genç İşadamları Derneği Başkanı İsmail ÇOBAN olarak seçilmişlerdir.

Federasyonumuzun Amacı:

TR22 (Balıkesir ve Çanakkale) bölgesi ve yakın çevresinde faaliyet gösteren, ortak ilke ve hedefleri benimseyen, kuruluş amaçları aynı sanayici ve işadamları derneklerinin ortak sesi olarak bölgesel, sektörel ve ulusal ekonomik politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunmak, AB Üyeliğini desteklemek, üyelik süreci ile ilgili faaliyetlerde bulunmak, bölgesel ve sektörel kalkınma vizyonları geliştirerek uluslararası entegrasyona ve rekabet gücünün artırılmasına yardımcı olmak, projeler geliştirmek, iş dünyasını ilgilendiren sorunları ve çözüm önerilerini kamuoyuna, yetkili kurumlara duyurmak amacıyla, üyeleri arasında güç birliği sağlayarak ortak çalışma zemini oluşturmak;

Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak üzere, Atatürk'ün çizdiği Türkiye Cumhuriyeti vizyonu ve çağdaş uygarlık hedefıni esas alarak bölgesel ve sektörel potansiyellerin en iyi şekilde değerlendirilmesi için faaliyetlerde bulunmak, demokratik, laik, etkin hukuk devleti anlayışı içinde, sivil toplumun kurumsallaşması ve özel girişimciliğin yaygınlaşmasına çalışmak, sanayici ve işadamlarının sorunlarına sahip çıkarak toplumdaki öncü ve girişimci niteliklerini geliştirmek üzere bağımsız bir platformda, temsil tabanı geniş, güçlü bir örgütlenme gerçekleştirmektir.

Büyüme İhtiyacı

Hedeflerin Aynı Olması

Yeni Kuralların Güç Birliği Demesi

Lokalden Globale Ulaşma İsteği

Bölge iş dünyasını federasyon çatısı altında birleşmeye yöneltmiştir.

Önümüzdeki günler asla tek kişilik oyuncularla oynanacak oyunlara sahne olmayacak. Ne kadar güçlü hissederseniz hissedin, oyunun kuralı işbirliğini şart koşmaktadır.

Bugün üyemiz olan işletmeler; merkezi yönetim, belediyeler, odalar, dernekler, STK'lar, sendikalar, maliye ve hukuk sarmalığının orta noktasında bulunmaktadırlar. Doğru ticari yolculuk için organize olmuş ve üyelerin ve kamu menfaatine çalışan federasyonumuz gibi organizasyonlara ihtiyaç duymaktadır.

Federasyonumuz meşruluk temeline oturtacağı çalışmalarını zorunlulukları göz önünde bulundurarak çizeceği strateji etrafında geliştirecektir.

Araştırma

İnceleme

Değerlendirme

Dernekleri Bilgilendirme

Üyelere Hızlı Bilgi Aktarma Sistemi

Üye Görüşlerinin Alınması

Yetkili Mercilere Başvurular

Lobi Çalışmaları

Kamuoyunu Bilgilendirme

Strateji Belirleme

DERNEKLERİMİZ

ANASAYFA

Güncel Raporlar Derneklerimiz

GÜNMARSİFED

HakkımızdaYönetimDanışma KuruluKomisyonlarBaşkanın Mesajı

 

ÜyelerTüzükEtikMisyonumuzVizyonumuzLogo
BASIN BÜLTENLERİ RAPORLAR FUARLAR
TR22 BÖLGESİ FOTO GALERİ İLETİŞİM
Dumlupınar Mah. Kazım Özalp Cad. No:10 Balıkesir/Merkez Telefon 0 266 244 10 17 Faks 0 266 249 59 47 E-mail info@gunmarsifed.org
© 2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans